Pagrindinė naujiena, kuria šiandien parsideda visi informaciniai portalai, vulkano Islandijoje išsiveržimas, dėl kurio daugelyje Europos šalių visiškai arba dalinai uždrausti lėktuvų skrydžiai.

Euronews praneša, jog nepastebimai, paskutinių dešimties metų bėgyje, budęs vulkanas apie save primindavo požeminiais smūgiais. Paskutinis žemės drebėjimas vyko 2008 metų gegužės mėnesio gale. Jo 6,2 magnitudės epicentras buvo 50-ties kilometrų atstumu nuo Islandijos sostinės Reikjaviko. Vadinasi, jau maždaug prieš metus vulkanas pasiekė aktyvią fazę, balandžio 14 d. išsiveržė ir nesiruošia vėl užsnūsti.

Torvolderis Tordarsonas, Edinburgo (Didžioji Britanija) universiteto Islandijos vulkanų ekspertas, ir jo kolegos mano, kad Islandijos ugnikalniai žengia į naują aktyvią fazę, kuri tęsis ne mažiau, nei 60 metų, o pikas bus 2030 ir 2040 metų intervale.

Specialistai įspėja, kad skrydžiai virš Šiaurės Atlanto vandenyno ir aplinkui jį esančioje oro erdvėje artimiausiais metais gali būti praktiškai nutraukti, o vulkano išsiveržimai ir pelenų debesys - tapti įprastu reginiu.

Mūsų dar laukia daug vulkanų išsiveržimų ir labai didelių žemės drebėjimų, kadangi mes patys sužadiname gamtoje šias jėgas.

Pagrindinis gamtos dėsnis - tai harmonijos, ryšių pusiausvyros, meilės dėsnis. Gamta, kuri yra vienas organizmas, o mes, žmonija, šio organizmo sudėtinė dalis, jautriai reaguoja į bet kokį šios pusiausvyros pažeidimą. Panašiai kaip skylant atomui dalis branduolio masės, ryšio energijos, virsta didžiulį sprogimą sukeliančia energija, kuri nepažabota griauna viską aplinkui, mūsų ryšių destrukcija sukelia gamtoje įvairiausias katastrofas, stichines nelaimes, karus ir pan. Todėl frazė „Tik meilė gali išgelbėti pasaulį” - ne šiaip sau skambūs žodžiai, o vienintelė kančiai alternatyvi realybė.

http://mintis.info

Patiko (21)

Rodyk draugams