Viskas, ką mes matome, apdoroja smegenys, tačiau apdorojant daug kas yra užblokuojama nuo supratimo. Niujorke esančio Rutgerso molekulinės ir elgesio neurologijos centro mokslininkai atrado, kad smegenyse yra tam tikra sklendelė, kuri filtruoja išorinę informaciją.

Žmogus, suvokdamas kiekvieną akių judesio signalą, vietoje įprastinio pasaulio vaizdo matytų greitai besikeičiančius paveiksliukus. „Ir vietoje to, kad slopintų gaunamą informaciją akių judėjimo metu, - pasakoja vienas iš tyrimo dalyvių, - smegenys priima, apdoroja ir atmeta tuos duomenis, kurių nėra reikalo siųsti mūsų sąmonei”.

Mokslininkai jau ne kartą aiškino, kad mūsų regimas pasaulio vaizdas nėra objektyvus ir priklauso nuo penkių jutimo organų sandaros. Dabar paaiškėja, kad ir smegenys taip pat riboja mūsų pasaulio suvokimą, nors ir apdoroja visą gaunamą informaciją. Kodėl jos taip elgiasi - mokslininkai kol kas nežino. Šiuo metu jie ieško smegenyse zonų, kurios priima žmogui nesuvokiamą informaciją.

Tikėkimės, kad greitai mums vis gi pavyks atverti tikrą, neiškraipytą pasaulio vaizdą. Koks jis bus? Turbūt fantastiškas.

http://mintis.info  Anonsas

Patiko (26)

Rodyk draugams